fbpx
Dünyamız

Anne ve Babalar Dikkat! Mavi Bebek Oyunu Tehlikesi

mavi bebek oyunu

Son yıllarda internet dünyasında ortaya çıkan tehlikeli oyunların arasına Mavi Bebek oyunuda eklenmiş durumda. Mavi Bebek oyununun Çocuklarımız için tehlikeli olduğunu bildiren uzmanlar, Mavi Bebek oyununun çok hızlı şekilde yayıldığı konusunda dikkat çekiyorlar.

Momo ve Mavi Balina oyunlarında olduğu gibi bu yeni oyunda çocukların ruhsal durumları açısından tehlike yaratmaya devam ediyor.

Küçük yaştaki çocuklarımızın, bu dönemlerinde çok güzel hayallerin içinde olması gerekirken internet ortamında çocuklarımızı tehdit eden Mavi Bebek oyunu için tüm aileler dikkatli olması gerekiyor.

mavi bebek oyunu ve etkileri

Bu oyunların çocukların hayal dünyalarında çok büyük hasarlara yol açtığını bildiren uzmanlar Mavi Bebek oyununun çok hızlı yayıldığınada dikkat çekiyorlar.

Mavi Bebek Oyunu Nedir?

Mavi Balina ve Momo tarzı bir oyun olan Mavi Bebek oyununu çocukları karanlık bir banyoya yönlendiriyor. Çocukları banyoya yönlendiren ve oyunu karanlık bir ortamda oynanmasını sağlayan oyun bir müddet geçtikten sonra çocukların ellerindeki telefonları bebek gibi hissettirmelerini sağlıyor.

İçinde çeşitli korku bölümlerini barındıran oyun çocuklardan banyodaki ortamının bir zaman sonra karanlık bir ortam olmasını istiyor.

Ortam karanlık olunca çocuklar bir müddet sonra gerçekten de kucaklarında bebek varmış gibi hissedip aynada gözlerine bakarak ellerini sallamaya başlıyorlar.

Fiziksel olarak oynanan bu oyunda elinizde bebek varmış gibi hissedip 14-15 defa elinizi salladıktan sonra kolunuzda ağırlık hissetmeye başlıyorsunuz.

mavi bebek oyunu nedirOyunda, çocuklara karanlık bir banyoda ayna karşısında durmaları ve İngilizce olarak “blue baby” diye ses çıkarmaları söyleniyor.

Çocuğa yapılan bu baskı bir müddet sonra çocukta paniğe sebebiyet veriyor. Uzman görüşleri Momo ve Mavi Balina gibi sanal oyunların çocukların akıl sağlığını etkileyebileceğini özellikle belirtiyorlar.

Mavi Bebek Oyunu İle Hangi Yaş Grubu Tehlike Altında?

Mavi Bebek oyunu, Momo ve Mavi Balina oyunlarından farklı olarak sosyal medya üzerinden çocuklara ulaşabilmekte.

Facebook, Messenger, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden çocuklara ulaşan Mavi Bebek daha çok 12-15 yaş grubu çocukları hedef almakta.

Sosyal medya hesapları üzerinden çoğalarak çocuklara ulaşan Mavi Bebek çocukları farkında olmadan etkileyebiliyor. Uzmanlar bu oyun hakkında aileleri çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar.

mavi bebek oyunu ve tehlikeleri

Mavi Bebek Oyununun Zararları Nelerdir?

Mavi bebek oyunu, verdiği talimatlar doğrultusunda çocukları karanlık bir banyoya yönlendirerek oynanan bir oyun.

Karanlık bir ortamda sadece çocuğun bulunduğu banyoda çocuklardan garip isteklerde bulunan mavi bebek oyunu akıl sağlığı üzerinde etkili olabiliyor.

Çocuklardan zorla birtakım görevleri yapmasını isteyen oyun çocukların ruhsal durumlarında hasarlara neden olabiliyor.mavi bebek oyunun zararları

Mavi Bebek Oyunu İçin Ailelerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Aileler çocukların sosyal medya hesapları hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalı ve sosyal medya hesaplarını sık sık kontrol etmeliler.

Çocukların sosyal medya etkinliklerinin kontrol edilmesi ve ruhsal durumları gözlemlenmeside oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçebilmektedir.

Anne ve Babalar çocuklarını sosyal medyanın tehlikeleri hakkında uyarmaları ergenlik döneminin daha olumlu bir şekilde yaşanmasında etkili olabilir.

Diğer Yazılarımıza Göz Atmak İster misin? Hemen Ziyaret Et:derliyo.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Instagram Hesabımı Takip Et, Yeni İçerikleri Kaçırma